Zeytin Yaprağı ve Faydaları

Zeytin Yaprağı Nasıl Tüketilmeli ?


Zeytin Yaprağı Faydaları Nelerdir ?

 

Kilo Vermenizi sağlayabilen Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır ?

1 çay kaşığı kadar öğütülmüş kuru yaprağı, bir su bardağı sıcak suyun içine koyup yaklaşık 5 - 10 dakika demlemeye bırakın. Demledikten sonra yaprakları arındırmak için  suyunu süzüp her gün en fazla 1 . 2  bardak tüketebilirsiniz

Eğer kurutulmuş  bütün yaprak kullanmanız gerekirse önceden kaynamış olan bir su bardağı suyun içine 4 - 5 yaprak  zeytin yaprağı ekleyin ve 5 - 10 dakika demlenmesini bekleyin. On dakika sonrasında süzerek tüketebilirsiniz.

 

Zeytin Yaprağı Çayı Ne zaman İçilir, Aç mı Tok mu ?

Bu konuda kesin bir talimat yada bilgi yoktur ancak daha kolay tüketebilmeniz için besinlerin yanında  ve gün içinde ara öğünlerde tüketmeniz uygun olabilir.

Bağışıklık sisteminin güçlü hale gelmesine yardımcı olan zeytin yaprağı çayı aynı zamanda Anti- bakteriyel özelliklerinden ötürü vücutta bulunan bakterileri temizler ve ayrıca mantar oluşumunun da önüne geçer.

 

Zeytin Yaprağı Sirkesi ve Faydaları;

Zeytin yaprağı antioksidan içeriği ile hücrelerin genetik hasarlanmasını önleyerek tümör oluşumuna karşı koruyucu etki sağlar, kalp ve damar sağlığını korur, sinir hücrelerini Alzheimer ve Parkinson hastalıklarından koruyor ve tansiyon düşürücü ve ödem atmada etkisini gösterir.


Saymakla Bitmeyen Zeytin Yaprağının Faydaları; 

Zeytin Yaprağı Tansiyona İyi Gelir mi ?

Tansiyon düşürücü özelliği de bulunan zeytin yaprağı çayı sayesinde yüksek  yüksek tansiyonu da düşürüyor. Kalp hastalılarına karşı da mücadele veren Zeytin yaprağı  bir şifa deryası.

Kızarıklık, yara, kesik, böcek ve sinek ısırığı gibi yaraların tedavi süresini hızlandırıyor.

Sorunlu ciltlerde, tedavide büyük rol oynayan zeytin yaprağı, her cilt için uygundur. Kuru ciltler için nemlendiriciyken, yağlı ciltler içinse yağ dengeleyici özelliğe sahiptir. Zeytin yaprağı, cildinizdeki aşırı yağlanmalara, lekelere, kuruluk ve sivilcelere karşı birebir doğal ve sağlıklı bir karışımdır

Soğuk algınlığı, dizanteri, zatürree, bronşit, mantar ve zona hastalıklarını tedavi edicidir

Zeytin yaprağı romatizmaya iyi gelir mi ?

Mucizevi meyvesi ile birlikte yaprağı da romatizma rahatsızlıklarında da tedavi edici özelliği bulunmaktadır

Ödem problemini giderir ve sağlıklı beslenme şartı ile kilo vermenize yardım eder.

Peki Zeytin yaprağı evde nasıl kurutulur?

zeytin yapraklarını gölgede kurutmak daha doğru olacaktır.

Çünkü; Eğer bol güneşli ve çok sıcak bir ortam seçilirse zeytin yaprağının içerisinde bulunan yağlar, buharlaşarak yok olurlar. Bu nedenle  Yerde, bir bez üzerinde kurutma işlemi yapılacağı gibi bir kap içerisinde, yüksekçe bir yere asılarak da kurutulabilir


Zeytin Yaprağı Ekstraktı Nedir, Ne İşe Yarar ve  Nasıl Kullanılır ?

Zeytin Yaprağı Ekstraktı , içeriğinde dolgu ve katkı maddesi bulunmamaktadır.

Zeytin yaprağı sıvı ekstraktı ne işe yarar?

Kalp krizini önleyici etkileri vardır. Zeytin yaprağı ekstraktı ilaçlarla birlikte tedavi edici olarak alınabilir. Her türlü virüse karşı etkilidir. Yüksek kan şekerini düşürebilir.

Önerilen Kullanım Şekli: Günde 1 defa yarım bardak '100 ml' su içerisine yaklaşık 20 damla ( 1 ml) damlatılarak kullanılır. Kullanmadan önce çalkalayınız.Takviye edici gıda olarak tüketilir.

 

Mutfak Ailesi