YEMEĞE UFAK TEFEK DOKUNUŞLAR
  
YEMEKTE UFAK TEFEK DOKUNUŞLAR


Yemek her iş gibi büyük bir tutkuyla başlar...

Yemekle ilgili pratik bilgilere sahip olmanın yönü nedir diye sorulacak olunursa ben iki kelime ile özetleyebilirim size..!.

Sevgi ve Yaratıcılık...
Bu iki duygu olduğu sürece inanin bana yaptığınız yemeğin lezzettinin olmadigini kolay kolay kimseden duyamayacaksiniz.

Seversen hangi iş olursa olsun dağ olsa önünde erir!

Inanin bana mutfağa her girişiniz de sıkılıp daraliyorsaniz yapacağıniz tek şey farklılik yaratmak...

Örneğin standartlara takilip kalmayın yaratıcılığınizi kullanın farklı malzemelerle harmanladiginiz yemeğinizi bitirdiginizde mirildanarak söylediğiniz bir şarkının keyfi yemekle buluşup içinizin güzelliğini yansitacaktir. Farklı lezzetleri keşfetmek icin hic denenmemis yada bilinmeyeni bulmaniz gerekecektir onuda bulmak icin yemeğe sevginizi katmanız yeterli olacaktir.örneğin "beşamel sos" yaparken un,tereyağı,süt belki kaşar peyniri kullaniyorsunuzdur! Peki hiç "muskat cevizi" ve ince kıyılmış "taze nane" yaprağı denediniz mi?iste bunun gibi Ince,ufak dokunuslarla mükemmeli yakalayabilir sevdiklerinizden iltifatlar alabilirsiniz.

Mutfağınızin bir laboratuvar olduğunu, sevdiklerinizin ve kendinizin de bir kobay olduğunu unutmayın!. Mutfağınizi yeni baharatlarla tanıştırin yeni tatlarla damaklari bulusturun. Her yemeğin bir lezzeti vardir elebet fakat onu daha da lezzetli kılmak için yaratıcılığınizi kullanmayi sakin unutmayin.
 
                      Chef volkan Ataç 

Volkan Ataç