Ömer Çerçi Kimdir ?

Mersin 'de Yeni Bir Genç Şef

33 yaşında 

                    ÖMER ÇERÇİ 


   1986 Erzurum Hınıs Doğumlu Çerçi, erken yaşlarda Mersin iline yerleşince hayatına burada devam eder 
Liseyi Hasan Akel Lisesinde  HASAN AKEL okudu
Mesleki Alanda İse Kendini Şöyle Tanıtmaktadır, 
17 senedir turizm sektöründe çalışmaktayım bir çok otel ve restoranlarda uzun bir süre deneyimden sonra mutfak bölümlerinde ustalık ve şeflik yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Aşina olduğum Mutfak Türleri; 
Osmanlı mutfağı, Türk mutfağı, Fransız mutfağı, İtalyan mutfağı ve Meksika mutfağın dan anlar. Mutfağın Sıcak bölümü, Soğuk bölümü, Alakart bölümü,Tatlı bölümüdür.
Dekor ve Süsleme sanatları çok sevdiğim bir alandır buna ayrı bir ilgi duyuyorum
Tabak süsleme ve sebze dekoru ,hamur dekoru ve çeşitli malzemelerden dekor yapabiliyor ve keyif  alıyorum 

Kısaca Çalıştığım Yerlerden Bahsedecek Olursak;

MASTİC RESTAURANT  01/01/2018 yılından beridir mutfak şefi olarak çalışmaktayım. 8 kişilik bir mutfak ekibiyle  karma menü ile çalışılmaktadır. İşletme 200 kişilik kuver sahip olup çeşitli organizasyonlara hitap etmektedir. 

TAPPS BREWERY & RESTEURANT : Bu işletmede 08/08/2016_20/11/2017 tarihlerinde 10 kişilik ekiple Aparatif ve karma mutfak menüsüyle 150 kişiye hizmet ediyorduk 

ANATOLİA CLUB OTEL):Bu işletme Muğla Fethiye'de olup, otelin İtalyan mutfak şefiydim 5 kişilik ekiple 150 kişilik kapasiteli restorana hizmet vermekteydik ve burada 2014-2016 yılları arasında çalıştım.

DERMAR RESTORAN:Bu işletme Marmaris içmelerde olup  200 kişilik kapasitelik bir yerdi karma alakart menüsüne sahiptir 10 kişilik bir ekibe şeflik yapmaktaydım. Bu işletmede 2012-2014 yıllarında çalıştım. 

FLORİDA RESTORAN : Bu işletme Marmaris'te olup, Sous Chef olarak çalıştım. Restoran 150 kişilik  kapasiteli bir restoranttı ve karma alakart menü ile hizmet vermekteydik. 9 kişilik bir mutfak ekibimiz vardı. 2011-2012 yılları arası çalıştım. 

BONO RESTORAN: Bu işletme Marmaris'te olup. Bu işletmede 2010-2011 seneleri arası Sous Chef olarak çalıştım restoran 100 kişilik kapasiteli bir restorant olup alakart menü ile hizmet vermekteydik. 

Tabi bu arada Mesleki belge olan Usta Eğiticilik Belgemi de almayı ihmal etmedim 

Bu mesleğe gönül verenlerden biri olarak Türk Aşçılığının Dünyada  daha ön planda olmasını arzu ediyorum


İsmini cok duydugum bir ustamız mersinin en iyi cheflerinden birtanesi başarılarının devamını dilerim

Mutfak Ailesi