Mutfak Ailesi Lezzet Turu - Manisa 'da

Mutfak Ailesi olarak İzmir 'deki küçük lezzet turu SOMUNARASI KARŞIYAKA sonrası yolumuz Manisa 'ya doğru yol aldı.
Manisa 'ya giderken, Ergun Barlık, Fatma Barlık, Senem Doğan, İsa Comart, Nurdan Özen, İsmet İnal Erten, Hülya Berkem, Şeniz Akgündüz, Ayşe Erdoğan ve Erdoğan Atabay olarak 10 kişilik bir grup ile Yöresel Yemekler 'e önem verme, yerinde yani bölgesinde bire bir görme ve tadına bakma,
yemekleri yapan ustalardan tarif ve püf nokta bilgilerini alırken yaşanılan haz mükemmeldi Bu tur Lezzet Turu olmakla beraber içeriğinde gezi planlamalarının da olması ayrı bir zevk kattı.
Yolculuğa çıkarken sabah Kahvaltımızı Çiçekli Köy 'de Nanda adlı yeşili içinde ve dışında barındıran, otantikliği vurgulayan ve hatta ara yürüme yollarındaki zemin taşlarında midye, istiridye ve deniz taşı gibi motifleri bir arada bulunduran  ilgi çekici plaka taşlarla, çocukların da düşünüldüğü oyun parklarıyla devasa bir mekanda gerçekleştirdik. Geldiğimizden haberdar olan Mutfak Şefi Selçuk Sert Kahvaltılıkta özel menülerinde bizim için bir kaç ürün ayrıca hazırlaması bizi ayrıca mutlu etti.
özellikle Selçuk Şefin sıcak soslu yeşil zeytini müthişti kendisine buradan tekrar teşekkür ediyoruz.
Çiçekli Köy 'den çıkıp Spil Dağı çıkışında Niobe Ağlayan Kaya uğrak yerimiz oldu. Sonrasında Salihli Bizim Ev restorana giderken takipçimiz olan Serdar Er Şef bizlere ulaşarak yeni açacakları mekanlarını bizlere tanıttı açıldıktan sonara da lezzetlerini yakında taınımayı ümit ediyoruz.
Yolumuza devam ediyor ve Salihli Bizim Ev Restoranın bulunduğu tepeye ulaştığımızda harikulade bir kuşbakışı manzara bizi bekliyordu, serin bir havada bu manzaraya karşı çay keyfi ile o anın tadını çıkardık. Burada daha önce bir çok tavşan ve yuvaları vardı çok hoş ve natürel bir doğa ortamıydı fakat şimdi hiç biri yok, umarız Salihli Belediyesi bu konuda çözüm üretir
Gün Sonuna doğru ise Meşhur Kula İlçesine doğru yolumuza devam ediyoruz ve bu arada. zil çalan midelere kısa bir süre sonra  imdat gibi yetişen  Onur Sandallı ustamız  elinin lezzetli olduğu kadar gönlü temiz ve yemekler ile ilgili mesleğinde bilgili.  Onur Usta  bize yüzyılları bulan Eski Evler niteliğinde ki bölgeyi bir rehber gibi de gezdirmeyi  de ihmal etmedi.
'' Yeni Çeşme pide-Çorba-Sulu Yemek Lokantasın '' da  çalışan Onur Ustamız bize yöresel  yemeklerden
•    Ekşi mayalı kula ev ekmeği ile Kula Tarhana Çorbasını ilk ikram etmesiyle beraber biraz nefes aldık ve .sonrasında sırası ile Salata, Kuzu Kaburga, Kula Güveci, Darp Pilavı,Şekerli Pide (Tahinli Pide)  ve en son bayılarak yediğimiz yöresel Höşmerim dama tadında en çok iz bırakandı ama o kadar çok yemeği sindirmek mümkün değildi ve yine çözümü üreten Onur Usta bu esnada bizlere ev sahipliği yaparak Eski Evleri gezdirmesiyle midemiz yine ikinci kez rahatlamıştı.
Yeni Çeşme pide-Çorba-Sulu Yemek Lokantası işletmecilerine ve Onur Sandallı Ustamıza buradan tekrar teşekkür ediyoruz.
doyasıya ya  eğlendiğimiz ve yediğimiz  Lezzet Turu Manisa programı güzel bir şekilde son buldu.
Tabi bu arada unutmadan Hülya Berkem 'in doğum gününü Mutfak Ailesi olarak herp birlikte kutladık kendisine bir kez daha nice mutlu yıllar diliyoruz
Bir dahaki Lezzet Turu 'nda görüşmek dileğiyle
Mutfak Ailesi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

yorumlarınızı bekliyoruz...
 

Mutfak Ailesi