Murat Yıldız Kimdir ?

Murat Yıldız Kimdir ?

Executive Chef  Murat YILDIZ

25/09/1983 İzmir doğumlu Evli ve 1 kız babası olan şef  Murat Yıldız.

1999 yılında mezun olduğu meslek lisesinden sonra 1999 yılında Balçova TUREM’e başladı ve 2000 yılında başarı ile mezun oldu.Aynı yıl stajyer olarak Mercure Otel'de çalışma hayatına başladı

Askerliğini yaptıktan sonra kendini daha ileri bir seviyeye taşımak için turizm otelcilik sektörüne devam eden Yıldız, Crowne Plaza İzmir ve Swiss Otel İzmir'de toplamda 10 yıl çalışarak Alman, Fransız, Koreli, Güney Afrikalı, Amerikalı ve Japon bir çok şefle bire bir çalışma imkanı buldu.

Mesleki eğitimlerini tamamlamak için MEB Çıraklık,Kalfalık,Ustalık Ve Usta Öğreticilik eğitimlerini de tamamladı.Bununla birlikte Fransız gurmeler topluluğu olan ‘Chain des Rotisseurs’un  Chef Rotisseurs  üyesi olan ve birçok protokol ve özel sayılan yemeklerde bizzat görev aldı.

Hemen hemen 20 ye yakın televizyon programı (ki bunlardan 5 tanesi Hindistan'da çekildi) ve özel yemek çekimleri bulunan şef.Birçok sektörel dergi,yemek dergileri ve gazetelere makale,yazılar ve yemek tariflerinde yazan şefimiz aynı zamanda okullarda da eğitim verdi.

Mesleki çalışmaları ve görev gezileri zaman zarfında Moskova ve Hindistan'da bulunma imkanı elde ederek Türk mutfağı ve insanını yakından tanıtma fırsatı yakalayan başarılı şef,2017 yılında Mövenpick Den haag ta kısa süreli çalışma fırsatı buldu.

Şef Murat Yıldız, 2018 Yılından İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği Kurucularından ve Yönetim Kurulu Üyelerindendir.

İzmirliler'e yeni lezzetler sunmak ve deneyimlerini paylaşmak için Mövenpick Hotel Izmir'deki görevine 2014 yılında Haziran ayında başlayan Yıldız, Mövenpick Hotel Izmir'de Executive Şef olarak kariyerine devam ediyor.

Mutfak Ailesi