Mehmet Ali Ersen Kimdir ?
Şefi tanıyalım…

Huzurlu ve verimli bir çalışma hayatının backgroundunun kişinin evi olduğuna inanan Şef Mehmet Ali ERSEN evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.


Aşçı olmak için alınacak her türlü mesleki örgün eğitimin önemini her fırsatta dile getire şef, bu düşünceden hareketle, 1996 yılında mezun olduğu mesleki ve teknik liseden sonra Milli Eğitim Bakanlığı denetimli özel bir akademi ve mesleki özel bir kursa daha devam etmiştir.

Ders, workshop ve seminer için bulunduğu okullarda aşçı adayı gençlere ilk satırbaşı olarak eğitim önemini vurgulayan, öğrenmenin ve kendini günün şartlarına göre revize etmenin sonu olmadığını anlatan ersen şef, bu düşüncelerini yaşayarak örneklendirmek ve vizyonuna artı sağlamak adına Almanya, Lübnan ve Yunanistan gibi ülkelere yemek kültürleri ve tekniklerini incelemek, kısa süreli eğitimler almak için ziyaretlerde bulunmuştur.

Mesleki sosyal hayatını olabildiğince renkli yaşamaya özen gösteren şef, İzmir merkezli yerel bir televizyon kanalında bir dönem yemek programı yapmıştır.

Bunun yanında yurt içinde ve yurt dışında aşçılıkla ilgili derneklere ve sosyal aktivite gruplarına üyedir. Şuanda İzmir Profesyonel Aşçılar Derneğinde yürütme kurulu üyeliği ve sosyal medya editörlüğü görevini yürütmektedir.
Ayrıca 2012 yılında istanbul’da Wacs Jürilik seminerine katılmış ve sonrasındaki dönemlerde birçok yarışmada jürilik görevinde bulunmuştur.

Antalya, Van, İstanbul ve İzmir’de çeşitli restoran, otel ve banquet&organizasyon firmasında şeflik görevinde bulunmuş ve aktif olarak mesleki hayatına devam etmekte olan şef, hali hazırda aşçılık, ustalık, usta öğreticilik, hijyen, iso uygulamaları benzeri akreditasyona sahip tüm mesleki yeterlilik eğitimlerini belgeleyen sertifikalara sahiptir.

Mutfak Ailesi