Kemalpaşa 2. Uluslararası Yemek Festivali / Yemek Yarışması
EPAD BESTCOOK FEST 2018 KEMALPAŞA 

Epad ( Ege Profesyonel Aşçılar Derneği ) Kemalpaşa Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiği ve bu yıl 2.ncisinin düzenlediği
Uluslararası Yemek Festivalinde yerli ve yabancı jüri Şeflerle yine güzel bir atmosferde buluşmayı hedefliyor 
Bireysel Pratik Gençler

JP1 - Lise Düzeyi Okulları Öğrenci Aşçı Balık Yarışması
Yarışmacının tercih ettiği iki (2) kişilik bir balık yemeğinin hazırlanması, pişirilmesi ve takdim edilmesi için 30 dk süre verilecektir. Balığın bütün getirilip, orada işlenmesi tavsiye edilir . (Kontejan 42)
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  14 - 19

JP2 - Lise Düzeyi Okulları Öğrenci Aşçı Restoran Tatlı Tabağı Yarışması
Yarışmacının tercih ettiği iki (2) kişilik bir sıcak veya soğuk tatlı tabağının hazırlanması ve takdim edilmesi için 30 dk süre verilecektir. Bu yarışmaya katılacak olanlar, 20 Nisan 2018 itibariyle 18 yaşını geçmemiş ve tam zamanlı çalışmıyor olmak zorundadır. (Kontejan 42)
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  14 - 19

JP3 - Lise Düzeyi Okulları Öğrenci Aşçı Makarna Yarışması
Yarışmacıların tercih ettiği bir makarna çeşidinden iki (2) porsiyon hazırlanması için 30 dk süre verilecektir. Makarna hamuru için ön hazırlık yapılabilir, ancak hazır sos kullanılmasına müsaade edilmez. Bu yarışmaya katılacak olanlar, 20 Nisan 2018 itibariyle 18 yaşını geçmemiş ve tam zamanlı çalışmıyor olmak zorundadır. (Kontejan 28)
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  14 - 19

JP4 - Lise Düzeyi Okulları Ana Yemek Yarışması
İki (2) kişilik ana yemek hazırlanması (sebze ile desteklenebilir) ve sunumu için toplam 30 dk süre verilecektir. Malzeme seçimi, yarışmacının inisiyatifindedir. Domuz eti kullanımına izin verilmemektedir. Bu yarışmaya katılacak olanlar, 20 Nisan 2018 itibariyle 18 yaşını geçmemiş ve tam zamanlı çalışmıyor olmak zorundadır. (Kontejan  DOLUDUR
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  14 - 19

JP6 - Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Restoran Tatlı
Yarışmacının tercih ettiği iki (2) kişilik bir sıcak veya soğuk tatlı tabağının hazırlanması ve takdim edilmesi için 30 dk süre verilecektir. Bu yarışmaya katılacak olanlar, 20 Nisan 2018 itibariyle 23 yaşını geçmemiş ve tam zamanlı çalışmıyor olmak zorundadır. (Kontejan 28)
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  18 - 25

JP7 - Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Balık Yarışması
Yarışmacının tercih ettiği iki (2) kişilik bir balık yemeğinin hazırlanması, pişirilmesi ve takdim edilmesi için 30 dk süre verilecektir. Balığın bütün getirilip, orada işlenmesi tavsiye edilir. (Kontejan 42)
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  18 - 25

JP7I – KAPALI KUTU ÖĞRENCİLERE EKİP
Üç çeşitten oluşan, iki kişilik bir yemeğin hazırlanması, pişirilmesi ve takdimi için 70 dk verilecektir. Malzemeler organizasyon tarafından sağlanayacaktır,  Yarışmacı, yarışma başladıktan sonraki 20 dk içinde, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlayacağı menüyü, istasyon numarasını da yazarak jüriye sunacaktır. Yarışmacılar, kendilerine ait portatif ve el gereçlerini kullanabilirler. Yarışmacılar, malzemenin verimli kullanılması, menü dengesi, orijinallik ve aşçılık yetenekleri alanlarında jüri tarafından değerlendirileceklerdir. YARIŞMACILAR 25 yaşını geçmemiş olmalıdır. (Kontejan 14)
Katılım Ücreti : 80 €
Katılımcı Yaşı :  14 - 25

JP8 - Üniversite Düzeyi Öğrenci Aşçı Makarna Yarışması
Yarışmacıların tercih ettiği bir makarna çeşidinden iki (2) porsiyon hazırlanması için 30 dakika süre verilecektir. Makarna hamuru için ön hazırlık yapılabilir, ancak hazır sos kullanılmasına müsaade edilmez. (Kontejan 14)
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  18 - 25

JP9 - Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı - Ana Yemek Yarışması
İki (2) kişilik ana yemek hazırlanması (sebze ile desteklenebilir) ve sunumu için toplam 30 dk süre verilecektir. Malzeme seçimi, yarışmacının inisiyatifindedir. Domuz eti kullanımına izin verilmemektedir. Bu yarışmaya katılacak şefler, 20 Nisan 2018 tarihi itibariyle 25 yaşını geçmemiş olmalıdır ve tam zamanlı çalışmıyor olmak zorundadır. (Kontejan 28)
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  18 - 25

JP13 - Lise Düzeyi Okullar için Pizza Yarışması
Yarışma teması: Biri sunum biri tadımlık olmak üzere 12'lik iki pizza üretilecektir. Tüm bileşenler yarışmacıya aittir. Yarışmacılar pizzalarına yuvarlama/döndürme/kesme temelli içerik ve üst malzeme hazırlanışı ile yapacaktır. Toplamda 25 dk'da yapım üst malzemesinin tamamlanması gerekmektedir. Pizza pişirmek, takozlarla kesmek, sunum yarışmacının inisiyatifinde olacak, ancak kullanılan malzemeler son tadı değiştirecektir. Yarışma jürisi hem teknik hem de tadım olarak değerlendirebilir. Pizza hamuru hazır getirilmelidir. (Kontejan 20)
Katılım Ücreti : 20 €
Katılımcı Yaşı :  14 - 19

JP14 - Üniversite Düzeyi Okullar için Pizza Yarışması
Yarışma teması: Biri sunum biri tadımlık olmak üzere 12'lik iki pizza üretilecektir. Tüm bileşenler yarısmacıya aittir. Yarışmacılar pizzalarına yuvarlama/döndürme/kesme temelli içerik ve üst malzeme hazırlanışı ile yapacaktır. Toplamda 25 dk'da yapım üst malzemesinin tamamlanması gerekmektedir. Pizza pişirmek, takozlarla kesmek, sunum yarışmacının inisiyatifinde olacak ancak kullanılan malzemeler son tadı değiştirecektir. Yarışma jürisi hem teknik hem de tadım olarak değerlendirebilir. Pizza hamuru hazır getirilmelidir.  (Kontejan 20)
Katılım Ücreti : 20 €
Katılımcı Yaşı :  18 - 25

Bireysel Pratik Ustalar

Sp - Asya  Mutfağı
Bu yarışma için yarışmacılara 30 dakika süre verilecektir. Yarışmacılar kendi seçtikleri bir Asya Mutfağından (Çin, Hindistan, Japonya v.s.) yemeği 2 kuver şeklinde hazırlıyacaktır.Tüm malzemeler yarışmacılar tarafından temin edilecektir. Malzemeler, reçete ve yapılış metodu yazılacaktır. Yarışma organizasyonu, yarışma sonrasında tarifi kullanma hakkına sahiptir. Bu yarışma tüm yarışmacılara açıktır. (Kontejan 14)
Katılım Ücreti : 40 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SP1 - Modern Kuzine 
takdim edilmesi için 30 dakika süre verilecektir. Un kullanılamaz. Değerlendirmede, orijinallik, renk ve yaratıcı takdim konuları üzerinde özellikle durulacaktır. (Kontejan 28)
Katılım Ücreti : 40 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SP2 - Kuzu
Yarışmacının tercih ettiği iki (2) porsiyon kuzu yemeğinin hazırlanması, pişirilmesi ve takdim edilmesi için
Sadece taze malzemeler kullanılarak yapılacak olan iki (2) porsiyon ana yemek hazırlanması, pişirilmesi ve 30 dakika verilecektir (sırt kullanılması tavsiye edilir). Malzemeler, yarışmacılar tarafından temin edilecektir. (Kontejan 28)
Katılım Ücreti : 40 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SP3 - Ustalar Balık
Yarışmacının tercih ettiği iki (2) kişilik orijinal bir balık yemeğinin hazırlanması, pişirilmesi ve takdim edilmesi için 30 dakika süre verilecektir. Ön hazırlık asgaride tutulmalıdır. (Kontejan 28)
Katılım Ücreti : 40 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SP5 - Makarna
Yarışmacının, seçtiği bir makarna cinsinden 2 kişilik hazırlaması, pişirmesi ve takdim etmesi için 25 dakika süre verilecektir. Ön hazırlık olarak, sadece makarna hamurunun önceden hazırlanmasına müsaade edilir. Hazır makarna kullanılmasına izin verilmeyecektir.  (Kontejan 14)
Katılım Ücreti : 40 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SP6 - Yılın Altın  Şefi
Üç çeşitten oluşan, iki kişilik bir yemeğin hazırlanması, pişirilmesi ve takdimi için 60 dk. verilecektir. Malzemeler yarışmacı tarafından getirilecektir ,yarışmacılar kendi malzemelerinden sorumludur. Yarışmacı İngilizce ve Türkçe olarak hazırlayacağı menüyü, istasyon numarasını da yazarak jüriye sunacaktır. Yarışmacı, kendilerine ait portatif ve el gereçlerini kullanabilirler. Yarışmacı, malzemenin verimli kullanılması, menü dengesi, orijinallik ve aşçılık yetenekleri alanlarında jüri tarafından değerlendirileceklerdir. (Kontejan 14)
Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SP7 - Orijinal Türk Yemeği
40 dakika içinde, 2 kişilik orijinal bir Türk yemeğinin pişirilmesi ve sunumu yapılacaktır. Katılımcılar yazılı bir tarif ile başvurmaları gerekmektedir. Tarifte bulunması gerekenler; a) Malzemeler b) Yemeğin tarifi c) Pişirme metodu. Yemek orijinal olmalı ve organizatörlere ileride bu yemeğin tarifini yayınlama hakkı vardır. (Kontejan 14)
Katılım Ücreti : 50 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SP8 - Sebze Oymacılığı
Büfe dekorları yarışma gününde belirtilen süre içerisinde yapılacaktır. Balkabağı, japon turbu, karpuz gibi çeşitl. erden istenilen kullanılabilir. Azami teşhir alanı 75cmx75cm yükseklik sınırı yoktur. Süre: 120dk .
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SP10 - Restoran Tatlı Tabağı
Yarışmacının tercih ettiği iki (2) kişilik bir sıcak veya soğuk tatlı tabağının hazırlanması ve takdim edilmesi için 30 dakika süre verilecektir. Tüm malzemeler yarışmacılar tarafından temin edilecektir. Hazır ürün kullanılamaz. (Kontejan 14)
Katılım Ücreti : 40 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SP11 - Ustalar Pizza Yarışması
Yarışma teması: Biri sunum biri tadımlık olmak üzere 12'lik iki pizza üretilecektir. Tüm bileşenler yarışmacıya aittir. Yarışmacılar pizzalarına yuvarlama/döndürme/kesme temelli içerik ve üst malzeme hazırlanması ile yapacaktır. Toplamda 25 dk'da yapım üst malzemesinin tamamlanması gerekmektedir. Pizza pişirmek, takozlarla kesmek sunum yarışmacının inisiyatifinden olacak ancak kullanılan malzemeler son tadı değiştirecektir. Yarışma jürisi hem teknik hem de tadım olarak değerlendirebilir. Pizza hamuru hazır getirilmelidir. (Kontejan 20)
Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SP12 - Canlı Kutlama Pastası
Herhangi bir şekle ve temaya sahip şeker hamuru kaplı maket pasta yapılacaktır. Dışarıdan gözükmemesi şartıyla strafor, iç destek, tel, çubuk vb kullanılabilir. Görünürdeki her şeyin yenilebilir olması zorunludur. Çalışmada özgünlüğün ve el işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, kalıp kullanımı minimum düzeyde olmalıdır. Azami teşhir alanı 75cmx75cm olup, yükseklik sınırı yoktur. Yarışma canlı olarak juri önünde yapılacaktır. Süre 120 dk'dır. (Kontejan 16)
Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SP13-Evhanımları Yöresel
Katılım ücretsizdir

Ekip Pratik

Sınıf SPT1 - Grand Prix, Şefler Ekibi
Üç (3) şeften oluşan ekipler, 90 dakikada, üç (3) çeşitten oluşan iki (2) kuver hazırlamalı, pişirmeli ve sunmalıdır. Yarışmada kullanılacak malzemeler, organizasyon komitesi tarafından hazırlanacak ve yarışma başlayıncaya kadar yarışmacılara gösterilmeyecektir. Verilenlerin dışında malzeme kullanılması yasaktır. Takım kaptanı, yarışma başladıktan sonraki 20 dakika içinde, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlayacağı menüyü, istasyon numarasını da yazarak jüriye sunacaktır. Takımlar, kendilerine ait portatif ve el gereçlerini kullanabilirler. Takımlar, malzemenin verimli kullanılması, menu dengesi, orijinallik ve aşçılık yetenekleri alanlarında jüri tarafından değerlendirileceklerdir. İsteğe bağlı olarak, şef üniforması giymemesi koşuluyla, steward kullanılabilir.
Katılım Ücreti : 90 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SPT2 - Pratik Ekip Yarışması
Üç (3) şeften oluşan ekipler, 70 dakikada, üç (3) çeşitten oluşan iki (2) kuver hazırlamalı, pişirmeli ve sunmalıdır. Yarışma grupları kendi malzemelerini yanlarında getireceklerdir. Takım kaptanı, yarışma başladıktan sonraki 20 dakika içinde, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlayacağı menüyü, istasyon numarasını da yazarak jüriye sunacaktır. Takımlar, kendilerine ait portatif ve el gereçlerini kullanabilirler. Takımlar, malzemenin verimli kullanılması, menu dengesi, orijinallik ve aşçılık yetenekleri alanlarında jüri tarafından değerlendirileceklerdir. İsteğe bağlı olarak, şef üniforması giymemesi koşuluyla, steward kullanılabilir.
Katılım Ücreti : 75 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

JP5 - Lise Düzeyi Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması
Ekip 3 kişiden oluşmalıdır. 3 Course yemek hazırlanması için 70 dakika süre verilecektir. Başlangıç, ana yemek ve tatlı.Her birinden 2’er tabak yapılacaktır. Tamamen Türk mutfağına mal olmuş ürünler kullanılmalıdır. Bu yarışmanın ödülü yarışmacı ile birlikte okullarada verilecektir. Yarışma süresince, şef üniforması giymemesi koşuluyla, steward kullanılabilir. Hazır olduğu takdirde 45. dakikadan sonra sunum yapılabilir. (Kontejan 42)
Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı :  14 - 19

JP10 - Üniversite Düzeyi Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması
Ekip 3 kişiden oluşmalıdır. 3 Course yemek hazırlanması için 70 dakika süre verilecektir. Başlangıç, ana yemek ve tatlı. Her birinden 2’er tabak yapılacaktır. Tamamen Türk mutfağına mal olmuş ürünler kullanılmalıdır. Bu yarışmanın ödülü yarışmacı ile birlikte okullarda verilecektir. Yarışma süresince, şef üniforması giymemesi koşuluyla, steward kullanılabilir. Hazır olduğu takdirde 45. dakikadan sonra sunum yapılabilir Bu yarışmaya katılacak şefler, 20 Nisan 2018 tarihi itibariyle 25 yaşını geçmemiş olmalıdır ve fulltime çalışmıyor olmak zorundadır.
Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı :  18 - 25

JP11 - Yılın En İyi Lisesi Yarışması
Üç (3) şeften oluşan ekipler, 70 dakikada, üç (3) çeşitten oluşan iki (2) kuver hazırlamalı, pişirmeli ve sunmalıdır. Yarışma grupları kendi malzemelerini yanlarında getireceklerdir. Takım kaptanı, yarışma başladıktan sonraki 20 dakika içinde, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlayacağı menüyü, istasyon numarasını da yazarak jüriye sunacaktır. Takımlar, kendilerine ait portatif ve el gereçlerini kullanabilirler. Takımlar, malzemenin verimli kullanılması, menu dengesi, orijinallik ve aşçılık yetenekleri alanlarında jüri tarafından değerlendirileceklerdir. İsteğe bağlı olarak, şef üniforması giymemesi koşuluyla, steward kullanılabilir. (Kontejan 28)
Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı :  14 - 19

JP12 - Yılın En İyi Üniversite Ekip Yarışması
Üç (3) şeften oluşan ekipler, 70 dakikada, üç (3) çeşitten oluşan iki (2) kuver hazırlamalı, pişirmeli ve sunmalıdır.Yarışma grupları kendi malzemelerini yanlarında getireceklerdir. Takım kaptanı, yarışma başladıktan sonraki 20 dakika içinde, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlayacağı menüyü, istasyon numarasını da yazarak jüriye sunacaktır. Takımlar, kendilerine ait portatif ve el gereçlerini kullanabilirler. Takımlar, malzemenin verimli kullanılması, menu dengesi, orijinallik ve aşçılık yetenekleri alanlarında jüri tarafından değerlendirileceklerdir. İsteğe bağlı olarak, şef üniforması giymemesi koşuluyla, steward kullanılabilir. (Kontejan 28)
Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı :  18 - 25

Bireysel Display Ustalar

SNT1 - Artistik Çalışma şeker hamuru veya marzipan çalışması
Yarışmacıların istedikleri tema ve biçimde yapacakları Artistik çalışmada Şeker hamuru ve/veya Pastilaj kullanılacaktır. Tasarım ve uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. Zorluk derecesinin ve el işçiliğinin dikkate alınacağı eserde, silikon kalıp, baskı desen gibi hazır malzemelerin yoğun olarak kullanılması olumsuz değerlendirilecektir. Dışarıdan gözükmeyen iç destek, tel, çubuk, strafor vb malzemeler kullanılabilir. Teşhir zemini de dahil olmak üzere, görünürdeki herşeyin, şeker hamuru vb yenilebilir malzemeden kaplanması zorunludur. Boyama, tonlama ve parlatma yapılan yüzeylerde yenilebilir ürünlerin kullanılması gereklidir. Çalışmada yardımcı malzeme olarak sıcak jelatin, İzomalt, Royal icing (Mereng kreması) kullanılabilir. Maksimum teşhir alanı 75cmx75cm olup yükseklik sınırı yoktur.
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SNT2 - Yağ Çalışması
Dekoratif yağ çalışmasında yarışmacı kendi istediği biçim ve temayı uygulayabilir. Zorluk derecesinin ve el işçiliğinin dikkate alınacağı eserde, kalıp vb kullanılması olumsuz değerlendirilecektir. Eserin kaidesi veya çerçevesi de dahil olmak üzere tüm eserde yağ kullanılması zorunludur. Gıdaya uygun boyalarla renklendirilmiş yağ kullanılabilir ve yenilebilir ürünlerle parlatma yapılabilir. Uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. Dışarıdan gözükmemek şartıyla iç destek, tel vb kullanılabilir. Azami teşhir alanı 75cmx75cm olup yükseklik sınırı yoktur.
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SNT3 - Çikolata  Çalışması
Çikolata çalışmasında yarışmacı kendi istediği biçim ve temayı uygulayabilir. Eserin kaidesi veya çerçeve de dahil olmak üzere tüm çalışmada çikolata kullanılması gerekmektedir. Zorluk derecesinin ve el işçiliğinin dikkate alınacağı eserde, kalıp vb kullanılması olumsuz değerlendirilecektir. Eserde tamamen çikolata kullanılması zorunludur. Gıdaya uygun boyalarla renklendirilmiş çikolata kullanılabilir ve yenilebilir ürünlerle parlatma yapılabilir. Uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. Dışarıdan gözükmemek şartıyla iç destek, tel vb kullanılabilir. Azami teşhir alanı 75cmx75cm olup yükseklik sınırı yoktur.
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SNT4 – Kutlama düğün  Pastası
Herhangi bir şekle ve temaya sahip şeker hamuru kaplı maket pasta yapılacaktır. Pasta isteğe göre 1 veya daha fazla katlı yapılabilir. Tasarım ve uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. Zorluk derecesinin ve el işçiliğinin dikkate alınacağı eserde, silikon kalıp, baskı desen gibi hazır malzemelerin yoğun olarak kullanılması olumsuz değerlendirilecektir. Dışarıdan gözükmeyen iç destek, tel, çubuk, strafor vb malzemeler kullanılabilir. Pastanın tablasının şeker hamuru ile kaplanması zorunludur. Tabla kenarına düzgün şekilde kurdele çekilebilir. Boyama, tonlama ve parlatma yapılan yüzeylerde yenilebilir ürünlerin kullanılması gereklidir. Süslemede yardımcı malzeme olarak sıcak jelatin, İzomalt, Royal icing (Mereng kreması) kullanılabilir. Maksimum teşhir alanı 75cmx75cm olup yükseklik sınırı yoktur.
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SNT5 - Minyatür
Sadece şeker hamuru kullanılarak istenilen şekilde ve temada uygulanacak minyatür çalışması. Minyatür eserde figür ve objelerin olabildiğince küçük ölçekte çalışılması beklenir. Tasarım ve uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. Zorluk derecesinin ve el işçiliğinin dikkate alınacağı eserde, silikon kalıp, baskı desen gibi hazır malzemelerin kullanılması olumsuz değerlendirilecektir. Boyama, tonlama ve parlatma yapılan yüzeylerde yenilebilir ürünlerin kullanılması gereklidir. Süslemede yardımcı malzeme olarak sıcak jelatin, İzomalt, Royal icing (Mereng kreması) kullanılabilir. Teşhir zemini de dahil olmak üzere, görünürdeki herşeyin, şeker hamuru vb yenilebilir malzemeden kaplanması zorunludur. Maksimum teşhir alanı 15cm x15cm, yükseklik:15cm.
Katılım Ücreti : 25€
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SNT6 - Şekerden Çiçek Aranjmanı
Şeker hamuru kullanılarak yapılmış en az 12 adet çiçekten oluşan aranjman. Aranjmanın tasarımı, çiçeklerin gerçekçiliği, birbirleriyle uyumu ve sunumu bir bütün olarak değerlendirilecektir. 12 çiçeğin de yapraklarıyla beraber şekillendirilmesi gereklidir. Tel, tomurcuk, çiçek bantı, stamen kullanılabilir., Sunumda kaide olarak ahşap, cam, mermer vb. materyallerden tercih edilebilir. Sunumu tamamlayıcı olarak için çeşitli ürünler (Vazo, taş, kütük, şelale, vb.) kullanılabilir ancak bu objelerin boyutu aranjmandan büyük olmamalıdır. Boyama, tonlama ve parlatma yapılan yüzeylerde yenilebilir ürünlerin kullanılması gereklidir. Tasarım ve uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. Maksimum teşhir alanı 50cmx50cm yükseklik sınırı yoktur.
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SNT7 - 3 Boyutlu Pasta
Standart pasta biçimleri dışında herhangi bir şekle sahip, keki yontularak şekillendirilmiş ve şeker hamuru ile kaplanıp dekorlanmış 3 boyutlu pasta. Dışarıdan görünmemesi koşuluyla iç destek, iskelet ve tel kullanılabilir. Kek yerine strafor, köpük maket vb kesinlikle kullanılamaz. Jüri keki kontrol etmek için pastadan bir parça kesebilir. Kalıp kullanılarak şekillendirilen pastalar olumsuz değerlendirilecektir. Boyama, tonlama ve parlatma yapılan yüzeylerde yenilebilir ürünlerin kullanılması gereklidir. Teşhir zemini de dahil olmak üzere, görünürdeki herşeyin, şeker hamuru vb yenilebilir malzemeden kaplanması zorunludur. Tasarım ve uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. Teşhir alanı maksimum 60cmx60cm yükseklik sınırı yoktur.
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SCD1 - Ordövr veya Fingerfood
Yarışmacının tercih edeceği altı çeşit altı (6) kişilik olarak hazırlanacaktır (toplam 36 kuver). İkisi sıcak olarak hazırlanacak ve soğuk servis edilecektir.
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SCD2 - Balık Teşhir Tabağı
Dekore ve glaze edilmiş, garnitürleri yerleştirilmiş altı (6) kişilik balık tabağı teşhir edilecektir.
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SCD3 - Et Teşhir Tabağı
Minimum altı (6) porsiyonluk, dekore ve glaze edilmiş, garnitürleri yerleştirilmiş dana, sığır veya kuzu etinden hazırlanmış tabağın teşhir edilmesi.
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SCD4 - Restoran Tatlı Tabağı
Dört (4) farklı tatlı hazırlanmalı ve teşhir edilmelidir. Bunlardan bir (1) tanesi sıcak hazırlanmalı ve soğuk sunulmalıdır.
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SCD5 - Restaurant Tabağı Teşhiri - Ana Yemek
Et, balık veya sakatatlardan hazırlanmış olan dört farklı Ana Yemek, dört (4) ayrı tabakta teşhir edilecektir. Sıcak hazırlanıp, soğuk olarak sunulacaktır. Sunumu zenginleştirmek için, teşhir tabakları dekore edilebilir ve yiyecekler glaze edilebilir ve garnitürlerle tamamlanabilir.
Katılım Ücreti : 25 €
Katılımcı Yaşı :  25 - 100

SNT8 - Ekmek Büfesi
Yarışmacılar 8 farklı Ekmek, krosan, Danish ürünleri teşhir edeceklerdir. Her bir üründen jürinin tatması için 6 dilim veya küçük ise adet sunulacaktır. Ayrıca 1 adet tuzlu hamur, buğday, mercimek, bulgur gibi ürün kullanılarak decor show parçası veya tablo yapılacaktır. Azami teşhir alan

Mutfak Ailesi