Chef Kıyafetleri Nasıl Olmalı ?

Mutfaklarda Aşçılar artık model giyinmede modaya ayak uydurmakla beraber  tasarımcıları dahi neredeyse zorda durumda bırakacak kadar hızlı ilerliyorlar.

Mutfak Şefleri giydikleri Chef Ceketleri ile tarz yağmuru oldu adeta.  Bu kadar taleple beraber sade ve natürel kıyafetleri de tercih eden Şeflerimiz de mevcut.
İşletmelerde standart kıyafetler olmak durumunda fakat Şefler bu duruma ayrıcalık yaşayabiliyorlar. Şefler bu ayrıcalık için bazen kıyafetçilerini kendileri seçmek durumunda kalıyorlar. Çünkü kişiye özel kıyafetler sirkülasyonlu çalışan firmalarda Şeflerin tercihine göre butik iş olduğundan dolayı hizmet verememe açısından firmaya göre değişebiliyor.
Türkiye Şef ve mutfak kıyafetleri bakımından zengin, çünkü İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Muğla ve benzeri şehirlerde talep karşılığında firmalar cevapsız kalmıyor.
 
Kıyafette nelere dikkat edilmeli; 
* Üzerinize tam oturmasıyla beraber sıfıra sıfır olmamalı ki hareketlerinizi kısıtlamamalı
* Her türlü vücut hareketine uyumlu olmalı
* Terletmeyecek kumaş seçilmeli
* Çabuk yıpranmayan kumaş seçilmeli
* Deri temasları nedeniyle sağlığınızı etkllemeyecek kadar kaliteli olmalı
 
Ve en önemlilerinden 2 konuya da temas edecek olursak bir Şef'in Şef'liğini belli etmeli ve misafir veya müşteri önüne çıkıldığında kendini en iyi şekilde temsil edecek bir kıyafet olmalıdır.

Mutfak Ailesi