Bornovalılar Kasabı - İzmir
Bornovalılar Kasabı

Bornova ilçesinin 40-50 yıllık eski ve köklü kasaplarından Sebahattin Sarı, İlk kasap dükkanını Bornova merkezde açar ve  yıllar sonra verdiği güzelhizmetle tutulur.  Sebahattin Usta, kendini biraz daha büyütmek durumunda hisseder bununda sebebi altın gibi yetiştirdiği evlatlarıdır ve onları da bu güzel mesleğin içine alır.
Şimdi ise durum şöyle devam etmektedir,
Sarı Ailesinin Reisi Baba Sabahattin ,
Oğulları; 
Semih
Ufuk
Fuat
Uğur
Emrah
Baba mesleklerini  layıkıyla yapmaya devam ediyorlar. Tabi bu arada Baba Kasap Sabahattin Usta övgü ile başlarında durmaya devam ediyor.
Ailenin de manevi oğlu Ali Usta ise diğer kardeşlerin  içinde  farksız görüyor  kendini ki öyle benimsetmişler.

Tabi bu kadar değil, Bornovalılar Kasabı kendi hayvanını kendi kesiyor. Kemalpaşa köyünde çiftliği bulunan Bornovalılar Kasabı müşterisine sattığı etin yetiştirmesiyle müşterinin dama tadında buluşmasını gönül rahatlığıyla sağlıyor ve anlatıyor, 
Satışlarında ayırım yapmadan gerek toptan gerekse perakende satışları var bunun yanı sıra  perakende satışlarını müşterilerine toptan fiyatına sunuyorlar.
Ve Bornovalılar Kasabı yeni hedeflerinin de olduğu ancak  bu hedefleri anlatmak ile değil yaptıktan sonra ortaya koymayı daha samimi bulduklarını da söylüyor.
Mutfak Ailesi olarak Bornovalılar Kasabı' na başarıların devamını diliyoruz

Bornovalılar Kasabı Adres: Ergene, 555. Sk. 154/A, 35040 Bornova/İzmir
Telefon: (0232) 342 20 70Ömer 19.04.2021 23:44

19 adet etli danam var kaça kesiyon

Mutfak Ailesi