Aykut GÜLGÜ Kimdir ?
     Aykut GÜLGÜ Kimdir ?

         1990  İzmir doğumlu olan Şef Aykut Gülgü, Mesleğe ilk adımını eğitimden başlayarak Bornova Anadolu Meslek lisesi Aşçılık bölümünde attı. Eğitimi esnasında tatil günlerinde sıkça çalışarak 2008 yılında mezun oldu. Bir çok otel ve restaurantlarda  görev yaptı. İlk şeflik deneyimini vatani görevini yapmakta olduğu ve şehrinde yemekleri ile ünlü olarak görüldüğü İstanbul Aksaray Orduevi subay mutfağında yaşadı. Orada üst rütbeli kuvvet komutanlarına verdiği hizmetler ile birçok takdir belgesi ve üstün başarı ödülü alarak terhis oldu
.
     Mesleğine olan inancı ve deneyimlerini sıkça paylaşmak isteyen şefimiz yerel ve ulusal kanallarda bir çok yemek programına katılarak kendine öz lezzetleri tanıtma imkanı yakaladı. Özellikle Kanal35’te Elçin Özsavcı’nın hazırlayıp sunduğu Mutfaktayız programında 4  sene görev yaparak büyük beğeni topladı.

    Eğitimin insan hayatında çok önemli bir yeri olduğunu düşünen şefimiz özellikle yöneticilik , zaman  ve risk yönetimi konusunda sıkça eğitim aldı. 

   Yurdun çeşitli yerlerinde gerek uygulamalı gerek pratik olarak bir çok aşçılık bölümü olan lise düzeyinde okullarda verdiği seminer ve eğitimlerle vakıf olduğu bilgileri genç şef adayları ile paylaştı. Sosyal sorumluluk projelerinde bulundu.

   110 şubesiyle hizmet veren ülkemizin en büyük cafe-restaurant zinciri olarak tanınan bir markanın menülerini hazırlayarak, tüm mutfak kurulumlarında bulunarak, mutfak personellerinin eğitimlerini verdi. Burada ki yapmış olduğu menülere özellikle ege mutfağından esintiler katarak büyük beğeni topladı. 

  2017 senesinde mesleki hayali olarak gördüğü CNR Catering firmasını kurarak birçok şirket , düğün salonu , hastane gibi yerlerde on binlerce kişiye hizmet veren bir marka haline getirdi. Hala bu şirketin patronu ve mutfak şefi olarak görev yapmaktadır.
   Aynı zamanda İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği Yürütme Kurulunda görev yapan Şef Aykut Gülgü Evli ve bir çocuk babasıdır.
   

Hakan uysal. Hefay mobilya 05.12.2019 17:20

Selam aleyküm. Hacı Kardeşim. Başarılarının her zaman devamını diliyorum. Allah sana ve ekibine kolaylık versin. Ailenle birlikte hep mutlu ol. Allah’a emanet olun

Aykut Gülgü 05.12.2019 22:13

Çok teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻

Cesim yakar 07.12.2019 01:15

Başarılarının devamını diliyoruz Az bile anlatılmış aziz şefimiz

Özge k. 26.02.2020 16:02

Başarıların daim olsun kardesim

Timurcin Kurtek 28.04.2022 16:05

Maşallah yeğenim senden gurur duyuyorum 😃

Mutfak Ailesi