Ali ŞEN ; Gelin Tanış olalım- İşi kolay kılalım- Sevelim Sevilelim

DUYURU !
          İnsan ve yemek, tarih boyunca yaşam ve kültür hakkında çok önemli ipuçları barındıran iki büyüleyici kavramdır. Dolayısıyla ana temelini insanın ve yemeğin oluşturduğu adına mutfak kültürü dediğimiz bu büyük olgu geçmişimizi, bugünümüzü ve geleceğimizi en iyi ifade eden göstergelerden biridir. 

        Türk mutfağı binlerce yıllık bir serüvenden geçerek ve nesiller aşarak bugüne gelmiştir. Türk mutfağının yüceltilmeye ihtiyacı yoktur. Hakkını korumaya ve tanıtılmaya ihtiyacı vardır. Bunun için de Yunus Emre, Mevlana Celaleddin-i Rumi, Mümin’e Hatun, Piri Reis, Şeyh Edebali, Seyyid Ali Sultan Es-Semerkandi, Molla Fenari, Kazımkarabekir Paşa, Karamanoğlu Mehmet Bey gibi üzerinde çok önemli şahsiyetlerin yaşadığı önemi sadece bulunduğu coğrafya ile sınırlandırılamayacak kadar büyük, Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan İpek yolu üzerinde olması ile ekonomi ve kültürlerin yaşadığı bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış çok eski tarihi geçmişi olan Karaman'dan başlattığımız bir emek yolculuğuna adım atmış bulunuyoruz.
     Özelde Karaman'dan başlattığımız bu yolculuk ülkemizin bütün illerini kapsayacak şekilde ortak bir payede buluşarak Türk mutfağı ve kültürünün tanıtımı için sürecektir. Kurucu başkanı olduğum yönetiminde çok değerli akademisyenlerin, otel ve restoran yöneticilerinin, mutfak şeflerinin ve ayrıca Türk mutfağı ve kültürü gönüllülerinin olduğu Otel, Restoran, Gastronomi ve Kültür Derneği (OREGA) tarafımızca resmi olarak kurulmuştur. Vatanımıza ve milletimize faydalı işlerde bulunma gayreti ve özverisiyle derneğimizin hayırlı olmasını dileyerek Yunus Emre'nin sözüyle:"Gelin Tanış olalım- İşi kolay kılalım- Sevelim Sevilelim” diyerek bu yolda bize katkı sunacak olan bütün gönüldaşları yanımızda bulunmaya davet ediyoruz.

Otel, Restoran, Gastronomi ve Kültür Derneği (OREGA)

Yönetim Kurulu Başkanı
Ali ŞEN
Doğan SARITOP 04.11.2019 10:53

Mrb 26 senedir sektörde yim manisa tanışmak Ve bilgi edinmek isterim saygilarimla

Sayın Doğan SARITOP, Merhabalar Başkan'a Bilgi verdik sizinle ilgilenecekler Teşekkür Ederiz

Ali ŞEN 04.11.2019 11:14

Merhaba alisen.gastronomi@gmail.com adresinden iletişime geçebiliriz Selamlar

Kenan akbacı 05.11.2019 17:39

Böyle güzel paylasimlar ve tanismak amacı ile burdayım allah başarılarınizin devamını getirsin inşallah...

Sayın Kenan AKBACI Teşekkür Ederiz.

Mutfak Ailesi