1 gr kıyma yok
       Mutfak Ailesi olarak bugünkü  Lezzet Turu Durağımız  İzmir Karşıyaka' daki  SOMUNARASI oldu.
İzmir' de  yemek  denince akla ilk gelenlerden İzmir Yemek Blogger ' ları Mutfak Ailesi' ne katılarak Somun Arası' ndaki Muhteşem lezzetlere ve güzel sunumlara  birlikte bakarak keyifli bir gün geçirdik,
      İşletmeciler  Dost Benli ve Neşe Ay Benli Çifti  Somun Aras' nın muhteşem Balkan lezzetleri ile dolu dolu olduğunu ve Balkanlardan her zaman soğukların gelmediğini aksine mutfaklarından buram buram kokuların geldiğini Balkan Köftesinden Sucuk Köftesine ve  hatta kanı ısındıran  Balkan Baklavası'ndan Trileçe' ye kadar tatların var olduğunu, gelen misafirlerine bu sıcak ortamlarında ağırlamaktan keyif aldıklarını dile getirdiler.
      Mutfak Ailesi' ne özel olarak yapılan sunumlar ve her yemeğin tanıtılması için yapılmış olan etiketlemeler muhteşemdi. Lezzetleri ise gerçekten met edilecek kadar vardı.
İzmir Yemek Blogger' ları Kurucusu Figen Karavas  artık Mutfak Ailesi'ninde  bir üyesi olarak  bu tür organizasyonlarda bulunacağını  söyleyerek ve gündemdeki  ünlü Aşçı Jame Oliver' ın bilinen bir firmanın hamburger köftesi ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra  ortaya çıkan köfte içeriğindeki hayvansal yağ hamuru ve amonyaktan ibaret olduğunu öğrendikten sonra  yapılan bu anlamlı organizasyonda bulunmanın mutluluğunu  dile getirdi.
 
 
Bir sonraki  Lezzet Turu Durağı' nda Görüşmek üzere hoşça kalın. 
Mutfak Ailesi...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                        Mutfak Ailesi olarak bugünkü  Lezzet Turu Durağımız İzmir Karşıyaka'daki  SOMUNARASI-Bir Balkan Köftecisi oldu.
 
İzmir'de yemek alanında akla ilk gelen gruplardan olan İzmirli Yemek Blogu Yazarları bu etkinlikte Mutfak Ailesi'ne katıldılar ve SOMUNARASI'ndaki güzel sunumların ve muhteşem lezzetlerin tadına birlikte bakarak yemek sohbetleri ile dolu keyifli bir gün geçirdik. 
 
Mekanın işletmecileri Dost Benli ve Neşe Ay Benli ile Özlü İzmirli Özgür bizleri karşılayarak; menülerinin muhteşem Balkan lezzetleri ile dolu olduğunu ve Balkanlardan her zaman soğuk hava gelmediğini, aksine mutfaklarından buram buram köfte kokularının geldiğini belirttiler. Balkanların meşhur Cevap Cici'si olan Kısa Köfteden, Sucuk Köftesine, Shopska salatası ve hatta insanın kanını ısındıran Balkan Baklavası'ndan özel yapım Trileçe'ye kadar bir çok yerel tadın denememiz için hazır olduğunu, gelen misafirlerini bu sıcak ortamlarında ağırlamaktan keyif aldıklarını dile getirdiler.
 
Mutfak Ailesi'ne özel olarak hazırlanmış tadım sunumları ile her yemeğin tanıtılması için yapılmış olan fotoğraflı etiketlemeler muhteşemdi. Lezzetleri ise gerçekten methedilecek kadar vardı.
 
İzmirli Yemek Blogu Yazarları Grubunun  Kurucusu Figen Karavas artık Mutfak Ailesi'nin de bir üyesi olarak bu tür organizasyonlarda daha sık yer alacaklarını  söyleyerek bizleri de mutlu etti. Figen Hanım ayrıca, gündemdeki  ünlü Aşçı Jamie Oliver'ın bilinen bir firmanın hamburger köftesi ile ilgili yasal başvurusu sonrasında yaptığı açıklamaları ile bu firmanın köfte içeriğinin hayvansal yağ hamuru ve amonyaktan ibaret olduğunu öğrendikten sonra %100 dana eti kullanılarak yapılan köftelerin tadıldığı bu anlamlı organizasyonda bulunmanın mutluluğunu  dile getirdi.
 
Bir sonraki  Lezzet Turu Durağı'nda görüşmek üzere, hoşça kalın. 
Mutfak Ailesi...
 

Mutfak Ailesi